Meruňková marmeláda

Meruňková marmeláda - francouzská delikatesa

Pokud snídáte v Provence v hotelu nebo i v soukromém ubytování, s největší pravděpodobností Vám nabídnou croissant, jogurt a výběr marmelád. Jednou z nejlepších a nejchutnějších je meruňková marmeláda. Má příjemně sladkou chuť s nádechem kyselinky 😉 . Meruňková marmeláda patří mezi nejlepší francouzské delikatesy a  je výborná k ochucení bílých jogurtů, na namazání na croissant nebo i jen tak, k mlsání a velmi vhodně doplňuje i palačinky či lívance.

 ALM00088_2018CL310-1920x1080

Nejlepší Meruňky ve Francii se pěstují se pěstují na slunných svazích přírodního parku Baronnies Provencales – oblasti v Provence, nedaleko hory Mont Ventoux. Tato oblast je známá pěstováním různého ovoce, zeleniny a samozřejmě i vína. Nepředstavujte si ale rovinaté sady – zdejší krajina je plná strmých reliéfů, což činí pěstování krapet složitější než v jiných oblastech. Ale i přesto, nebo právě díky tomu, jsou meruňky z této oblasti proslavené vynikající kvalitou. Místní sdružení pěstitelů meruněk dokonce usiluje o získání chráněného zeměpisného označení pro posílení povědomí a proslulosti produktů.

DSC02989

Tyto skvělé meruňky z Provence jsou nejlepší a tak je i meruňková marmeláda z Provence nejlepší 😊 Naše meruňková marmeláda je BIO, s vysokým obsahem ovoce  - 60% na 100 gramů, velmi poctivě ji vyrábí Daniel Pasquier a pokud chcete zažít, jak chutná francouzská snídaně třeba v Praze, v Brně, nebo u vás doma, můžete si ji objednat zde. Meruňková marmeláda z Provence je prostě slunce ve skleničce 😊