Cremant de Die: Historie, Vývoj a Frederick Raspail

Apelace Cremant de Die

Vznikla v roce 1993, kdy bylo toto šumivé víno oficiálně uznáno jako AOC (Apellation d'Origine Contrôlée). Toto označení garantuje, že víno pochází z dané geografické oblasti, splňuje určité kvalitativní normy a dodržuje specifická vinařská pravidla, která jsou v případě Cremant de Die velmi přísná.

Co se týče použitých odrůd, Cremant de Die je vyroben převážně z bílých hroznů, mezi které patří zejména Clairette a Aligoté. Clairette je nejčastěji používanou odrůdou v tomto vínu a přináší svěžest a ovocné tóny do celkového profilu. Aligoté dodává vínu jemnou kyselost a pikantní charakter, zatímco Muscat Blanc à Petits Grains, pokud se použije, přispívá exotickými květinovými tóny.

Chuťové projevy Cremant de Die jsou harmonické a osvěžující. Víno má světle zlatou barvu s jemnými perlivými bublinkami. Vůně je plná ovocných tónů, jako jsou bílé broskve, hrušky, citrusové plody a akácie. Často jsou zde také cítit subtilní květinové a minerální nuance. Na jazyku je Cremant de Die svěží s výraznou kyselostí, která dodává živost a eleganci. Ovocné tóny pokračují i na patře a ve finiši, který je dlouhý a harmonický.

Toto šumivé víno je skvělým společníkem ke spoustě jídel a příležitostem. Díky své svěžesti a osvěžujícím bublinkám je ideálním aperitivem, který zahřeje atmosféru při různých oslavách a setkáních s přáteli. Pokud máte rádi plnohodnotné menu, Cremant de Die je perfektní volbou k lehkým rybím pokrmům, jako jsou ústřice, mušle, nebo světlé ryby jako treska nebo mořský vlk. Díky svým květinovým tónům a osvěžující kyselosti je také vynikajícím společníkem k salátům, čerstvým sýrům a mírně kořeněným pokrmům.

Cremant de Die není jen víno pro slavnostní příležitosti, ale můžete si ho rovněž vychutnat jako každodenní pochoutku. Skvěle se hodí k piknikům, venkovním oslavám a večerům s rodinou. Jeho univerzální charakter a příznivá cena ho činí dostupným pro širokou škálu milovníků vína.

Není pochyb o tom, že Cremant de Die je skutečnou lahůdkou z francouzské oblasti Diois. Vzniklá tradice, pečlivá výroba a precizní výběr odrůd se spojují v nádherně osvěžujícím a elegantním vínu, které osloví každého milovníka bublinkových vín. Frederick Raspail, s jeho vášní pro víno a respektováním tradičních postupů, si udržuje pověst vynikajícího producenta Cremant de Die. Jeho víno je ztělesněním této jedinečné oblasti a každé doušky je cestou do historie a tradic, které daly tomuto vínu jeho jedinečnou duši. Bez ohledu na to, zda jej pijete jako aperitiv nebo jej kombinujete s chutnými pokrmy, Cremant de Die vám přinese radost a nezapomenutelné chvíle, které si budete přát zopakovat znovu a znovu.